5 tévhit a gyenge körmök ápolásáról – íme az igazság

A gyenge, vagy gyengülőfélben lévő körmök ápolása mindig fogós kérdés azok számára, akik küzdenek vele. Ugyan az évtizedek során számos házi praktika látott napvilágot, melyek elméletben a megoldást szolgálják, de a későbbiekben látni fogod, hogy ezek közül nem mindegyik olyan hatékony, mint elsőre gondolnád.
És hogy miért fontos ezzel a kérdéssel foglalkozni? Mert így rengeteg időt spórolhatsz magadnak ahelyett, hogy nem működő módszerekhez folyamodnál, amelyek nem hoznak majd eredményt. Így hát itt az ideje, hogy eloszlassunk néhány súlyos sztereotípiát, ami a gyenge körmök ápolásával kapcsolatban terjeng már igen hosszú idő óta.


1. A műkörömtől tovább gyengülnek a körmeid

Ez a tévhit szorosan összefügg azzal, hogy a műköröm alatt nem szellőznek a körmök. Ma már tudjuk, hogy a körmeid nem ablakok, hogy szellőztess.



Az igazság az, hogy bár a műköröm önmagában nem oldja meg a problémáidat, de sokat segíthet az erősítés ideje alatt. Ugyanis így egy plusz réteg védelem kerül rájuk, aminek köszönhetően nem fognak folyton letörni.


2. „Ne rágd és akkor majd helyrejön!”

Ez a tanács különösen akkor lehet bosszantó, ha egyébként nem rágod őket. Tény és való, a körömrágás gyengíti a körömlemezt, de rengeteg más probléma is okozhatja a gyengülést, például vitaminhiány vagy betegség. Ennek fényében nem sokra mész azzal, ha valaki azt mondja neked, hogy ne rágd a körmeidet.




3. Olló helyett reszelőt

Nem is igazán tudni az eredetét ennek a tévhitnek, de időnként hallható az is, hogy olló helyett használj reszelőt a körmeid kurtítására. Habár a reszelő valóban egy hatékony eszköz és ha töredezik a körmöd, valóban jó, ha van nálad egy, de az erősítésben nem sok szerepe van.



Ennek ellenére arra nem árt figyelned, hogy olyan hosszúságúra hagyd a körmeidet, ami még nem okoz neked problémát. Mivel a gyenge körömlemez könnyen törik, nem érdemes hosszúra hagyni, mivel az első adandó alkalommal búcsút is vehetsz tőle, amikor beakad valahová.


4. „Barátkozz meg vele, te ilyen típus vagy!”

Könnyű azt mondani! Ráadásul nem is teljesen igaz az állítás. Tény, hogy jelentős eltérések vannak az emberek között ezen a téren is. Viszont ha minden nap letörik valamelyik körmöd, az biztos, hogy nem típus kérdése. Ilyenkor célszerűbb felkutatni a probléma gyökerét és célzottan kezelni azt, így visszanyerheted a körmeid erejét is.




5. Körömerősítő kenceficék

Ha besétálsz egy drogériába, akkor sorakoznak a polcokon az ilyen-olyan kozmetikumok, melyek elméletben a körmeid erősítését szolgálják. Ezeknek a zöme azonban hatástalan, mivel már az állaguk sem minden esetben megfelelő. Ha biztosra akarsz menni, használj körömápoló olajat!



Láthatod a fentiekből is, hogy rengeteg olyan állítás kering közszájon, amelyek nem, vagy csak részben igazak. Éppen ezért fontos, hogy tájékozódj és szükség esetén szakember véleményét is kikérd. Így biztos lehetsz abban, hogy megfelelően gondoskodsz majd a körmeidről, amelyek így erősek és egészségesek lehetnek!

A gyenge körmeid ápolásának kellékeit beszerezheted webáruházunkban! Körömerősítő készítményeink mellett a műkörömépítés és körömdíszítés legfontosabb eszközeit is megtalálhatod. Ezekkel a kezedben már minden adott, hogy a kezeid ápoltak és egészségesek lehessenek.

Kategória: Műköröm cikkek

 

<< vissza géllakk blog főoldalára

 

Blog értesítő

Bezárás

{{ctrl.message}}