A kézfej ápolása ítéletidőben

Az idei tél egyelőre nem ígérkezik olyan extrémnek mint a tavalyi, de most meg az időjárás változékonysága kezdheti ki a szervezetünket. Hol meleg van, hol hirtelen lehűl a levegő, nagyon sok a csapadék és gyakori a bőrünket kiszárító, arcunkat kipirosító, kegyetlen szél.

Sokan használnak kéz- és ajakápoló balzsamot a téli időszakban, amelyekkel akár naponta többször is bekenik magukat. Sajnos az az igazság, hogy az ilyen krémek (különösen az ajakbalzsamok) függést alakítanak ki, azaz ha használjuk minden rendben, de ha abbahagyjuk, nagyon gyorsan nagyon rossz állapotba kerül a bőr. Emiatt, főleg ebben az időben, amikor tényleg gyakran van szükség valamilyen ápolásra, illetve nem csak ápolásra hanem védelemre is igényünk van, érdemes csak természetes forrásból származó, kíméletes, mégis gazdagon ápoló alapanyagokat használni.

Ilyenek lehetnek például a hidegen sajtolt bőrápoló olajok, mint a sárgabarack magolaj, a ligetszépe- és argánolaj, a jojoba-, avokádó-, édesmandula- és csipkebogyóolaj, makadámdió- és neem-olaj. Nagy a választék a természet „patikájában” a különféle bőrápoló olajak között, a következő bejegyzésünkben azt is elmondjuk, hogy melyik milyen esetben alkalmazható leginkább.

Hogyan alkalmazhatod ezeket? Többféle módszer is lehetséges, a legegyszerűbb, ha egy-két cseppet a körömágyakba masszírozol, majd a maradékot szétkened a kézfejeiden. A következő módszer, hogy egy kanál tejet teszel egy műzlistálba, a kiválasztott olajakból egy evőkanállal teszel hozzá, alaposan elkevered, majd meleg vízzel felengeded, annyival, hogy még kényelmesen bele tudd tenni a kezeidet. Legalább 20 percig áztasd benne a kezed, majd eszedbe se jusson kezet mosni, inkább finoman masszírozd át a kézfejeket, amíg bele nem szívódik a keverék.

Azt is kipróbálhatod, hogy a meglévő kézkrémedhez kevered ezeket, a mennyiségtől függően 20-30 cseppet. Kiváló módszer, ha egy kézmosás után nem törlöd szárazra a kezed, csak lerázod, majd a kiválasztott olajból 2-3 cseppet a kezedbe cseppentesz, alaposan bemasszírozod, majd törülközővel leitatod a fölösleges vizet (vagyis nem törlöd bele az olajat a törülközőbe).

A különféle bőrápoló olajak egyedi hatásairól

Kezdjük a hazánkban is fellelhető növényekből készült olajokkal!

A csipkebogyót mindenki ismeri, hiszen számos helyen nő a hazánkban. Virága a vadrózsa, termése pedig a piros bogyó, amely belül szőrös magokat rejt. Ilyenkor, tél derekán érdemes szedni, amikor megcsípte már a dér. Élelmiszerként nagyszerű immunerősítő és olajként is hatékonyan fokozza a bőrünk ellenállóképességét. De amiben igazán hatékony, az a regenerálás. A már kiszáradt, kifújt, repedezett, begyulladt bőrű kezet gyorsan és hatékonyan gyógyítja, miközben újraépíti a védekezést biztosító lipidköpenyt.



A sárgabarack magolaj a könnyebb, gyorsan felszívódó olajak közé tartozik. Nem annyira regeneráló, hanem a bőr kinézetét javító hatásai miatt szeretjük. Puhítja, feszesíti bőrünket, eltünteti az egyenetlenségeket és hibákat. Kiválóan mulasztja el a vízhiány tüneteit, így a kényes, vékony bőrterületekre (szem, nyak, dekoltázs) különösen alkalmas. A fáradt bőrt élettel tölti meg, csökkenti a ráncok számát és különleges ragyogást ad a bőrnek.


A ligetszépe olaj magas többszörösen telítetlen zsírsav-tartalmának köszönheti különleges ápoló hatását. A telítetlen zsírsavak kiváló antioxidánsok, így a ligetszépe olaj alkalmazása a környezeti ártalmaktól kiválóan megóv. A ligetszépe olajban az a jó, hogy bátran alkalmazható a zsíros és kevert bőrre is, nem kell tartanunk attól, hogy „túltáplálja” vagy eltömíti annak pórusait. Ez a kiváló bőrápoló olaj mélyen hidratál, javítja a bőr szerkezetét, gyulladáscsökkentő és segít helyreállítani a bőr védekezőképességét.

Az édesmandula a hiperhidratáló. A száraz könyök, sarok ápolását is megoldja, miközben nem kell tartani semmilyen irritációtól, sőt bőrkiszáradással járó bőrbetegségekben is kiválóan alkalmazható. Gyulladáscsökkentő hatása mellett stimulálja a sejtregenerációt és az új sejtek termelődését, így felgyorsítja a gyógyulást. Indulás előtt egy pár csepp az ajkakra és egészen biztosan nem lesz gondod a cserepesedéssel!

Következzenek a távoli tájakról hazánkba érkező, rendkívül hatékony hidegen sajtolt bőrápoló olajok!

Az avokádó egy zsírokban és vitaminokban rendkívül gazdag gyümölcs, amely elfogyasztva sokat tehet az egészségünkért, olaja pedig a kifejezetten rossz állapotban levő bőr ápolására, gyors regenerálására alkalmas. Az időjárás viszontagságainak kitett, kiszáradt, hámló, berepedezett, érzékeny bőr megmentője, hiszen csökkenti a gyulladást és gyorsan helyreállítja a bőr szerkezetét. Magas vitamintartalma élénkíti a bőrsejtek anyagcseréjét és támogatja a bőr megújulását, visszaadja a rugalmasságát. Hajápolásra is alkalmas, kifejezetten a téli, „hajpróbáló” időszakban javasolják.



A neem olaj orvosság a bőrnek, hiszen elsősorban a bőrfelületet érintő fertőzések megszüntetésére alkalmas. Erős fertőtlenítő hatása elmulasztja a különféle fertőzéses alapú bőrbetegségeket, sőt a körömgombát és a szemölcsöket is. Felületi sérülésekre, csalánkiütésre is használják gyulladáscsökkentő és regeneráló hatásai miatt.

A makadámdió különleges tulajdonsága, hogy nagyon mélyre tud szívódni a bőrben, így az egyik legalaposabban hidratáló olaj. Kifejezetten ajánlják a körömágy és a körömlemezek ápolására, de az egész kéz bőrét kisimítja, megpuhítja, megnyugtatja. Könnyű olaj, így a zsírosabb vagy vegyes bőr ápolására is megfelel. A haj téli ápolására is kiváló.



Az argánolaj nagy előnye az E-vitamintartalom. Ez az antioxidáns-hatású vitamin helyreállítja a bőr szerkezetét, feszességét, és az öregedést okozó hatások ellen dolgozik. Mélyen hidratál és feltölti a bőrt, helyreállítja a védekezőképességet. Kifejezetten ajánlják szemkörnyékápolónak és körömágyra. A szőrtelenítés által igénybe vett bőrterület megnyugtatására is alkalmas.

A jojoba olaj az egyik legismertebb természetes bőrápoló. Hatásairól ódákat zengenek, méghozzá azért, mert arra sarkallja a bőrt, hogy a kívülről bejuttatott ápoló szereket megkösse, így hosszabb távon is fel tudja használni. Csodásan helyreállítja a bőr szerkezetét, fokozza a rugalmasságát. Védőréteget alakít ki a bőr felszínén, kiválóan ránctalanít.

Kategória: Műköröm cikkek

 

<< vissza géllakk blog főoldalára

 

Blog értesítő

Bezárás

{{ctrl.message}}