Ez állati! – minták az állatvilágból 6.

Egyéniségeknek: zsiráfminta. Vannak akik a leopárd- és tigrismintát közönségesnek tartják (bár szó se róla, nem mindegy, hogy nejlon sztreccsnadrágon látható, vagy kézzel festett mintákon a körmökön), nekik talán jobban fog tetszeni a zsiráf nagy foltos mintázata. Ezt a technikát korábban már általános mintakészítési módszerként bemutattuk, ezért csak röviden fussuk át, hogyan is lesz ebből zsiráfminta.

Alapozzuk le a körmünket színtelen lakkal, hogy elkerüljük az elszíneződést. A zsiráfminta alaplakkjául mustársárga vagy sárgába hajló bézses árnyalatot válasszunk, a foltok a középnarancstól a sötétbarnáig terjedhetnek. Ügyeljünk rá, hogy hangulatban, árnyalatban illeszkedjen egymáshoz a két szín és kellőképpen elüssenek egymástól ahhoz, hogy kiemeljék egymást.

Az alapozólakk felkenése után nem rétegenként haladunk a körmökön, hanem körmönként készítjük el a mintát teljes egészében, meg fogjuk látni, hogy miért. Az alaplakkot bőséges mennyiségben vigyük fel a körmökre, ez ebben az esetben a két réteg helyett egy az ecset lehúzása nélküli festést jelent. Rögtön ez után – szintén lehúzás nélkül – óvatos mozdulatokkal cseppentsünk bőséges festékcseppeket a foltokhoz kiválasztott színből a még nedves körömlakkra, 2-3 milliméterre egymástól.

Váltakozva tehetünk nagyobb és kisebb pöttyöket is, a kisebbeket tehetjük közelebb a nagyhoz, mint mondjuk két nagyot egymáshoz. A bőséges festékpöttyök idővel terülni kezdenek a köröm felületén, gyakorlatilag össze is érnek, de megőriznek egy hajszálvékony elválasztóvonalat egymás között az alaplakkból.

Műköröm blogjavascript:void(0)
A kép csak illusztráció

Így pöttyözzük be a köröm egész felületét, ha gondoljuk picit lassan döntögessük/forgassuk az ujjunkat, hogy szabálytalanul terüljön a pötty, vagy tompa végű eszközzel a pötty közepe felől segítsük a festék terülését, de vigyázzunk, ne túrjuk fel a rétegeket.

Hüllőbőr

Ugyanezzel a technikával készül egy nagyon izgalmas, formabontó és látványos körömminta, amivel tuti sikert aratunk majd. Az általunk választott alapszínt (lehetőség szerint ne teli színű, hanem zselés állagú középkék, mohazöld, barnászöld, zöldesbarna, középbarna stb.) aránylag vastagon, de csak egy rétegben visszük fel a megszáradt színtelen alaplakk fölé. Ha gyorsan dolgozunk, nem szükséges körmönként haladnunk.
Minden köröm lakkrétegébe a fenti eljárásának megfelelően cseppentsünk színtelen körömlakk-cseppeket. Ezek a cseppek hullámos felületűnek és térbeli textúrájúnak fogják mutatni a körmöket. Tovább fokozhatjuk a térbeliésg érzetét, ha a teljes száradás után a foltok közepébe nagyon óvatosan újabb színtelen lakk cseppeket „biggyesztünk”, amelyek már valóban kiemelkednek a lakk síkjából.

Kategória: Műköröm cikkek

 

<< vissza géllakk blog főoldalára

 

Blog értesítő

Bezárás

{{ctrl.message}}