A kutikula szerepe a körmöknél, illetve hogyan vigyázz rá anélkül, hogy levágnád

A legtöbben nem tulajdonítanak nagy jelentőséget a kutikulának. Azonban nagyon fontos szerepük van abban, hogy egészséges körmeid és tiszta manikűröd legyen.

Ha a kutikula levágása egészen a közelmúltig kötelező volt egy hibátlan manikűrhöz, a szépségspecialisták szerint fel kell hagynunk ezzel a szokással. A kutikula levágása nem csak kiment a divatból, de egyáltalán nem egészséges. A kutikula szerepe rendkívül fontos: megvédi a szervezetet a fertőzésektől, nélküle a baktériumok és gombák könnyen bejutnak a szervezetbe.

Ha általában azért vágod a körömbőrödet, mert túl nagy és csúnya, tudnod kell, hogy vannak más módszerek is, amelyekkel szebbé teheted a kutikulát. Most bemutatunk 6 tippet, amelyeket alkalmazhatsz a kutikula szakszerű ápolásához, a károsodás megelőzése érdekében.


 

A megfelelő kutikulaápolási rutin otthon is elvégezhető, és a következő lépésekből áll:
 

1. Ne tépd fel őket
Kerüld a kutikula agresszív eltávolítását, például húzását. Egy ilyen megközelítés sebek kialakulásához, a bőr kipirosodásához és akár fertőzésekhez vezethet. Ugyanakkor a manikűrnek is kellemetlen megjelenést kölcsönöz, ápolatlannak tűnik.
Ugyancsak kerüld a kutikula reszelését! A gélt kedvelő nők gyakran szembesülnek azzal, hogy sebek jelennek meg a kutikula részén. Ennek oka, hogy a zselé lereszelése közben a kutikula felületét és érintheti, ami gyulladást és fájdalmat okoz. Megelőzhető ez a probléma megfelelő ápolással.
 

2. Kerüld a bőrt szárító termékeket
Annak érdekében, hogy kezed, körmöd és kutikulád ne száradjon ki/sérüljön, kerüld a mosogatószert vagy más tisztítószerek közvetlen érintkezését a körmeiddel. Például használj gumikesztyűt és kerüld az acetont tartalmazó körömlakklemosók használatát.
 

3. Ne vágd le a kutikulát
Ha a kutikulát nem megfelelően vágják le, fennáll a fertőzés kockázata. Ezért használhatsz eltávolító oldatot, majd egy speciális narancspálcával eszköz segítségével nyomkod be. Ideális lenne ezt az eljárást azután alkalmazni, hogy kiszállsz a zuhany alól, és a kutikulát forró víz és gőz puhítja. Ezt hetente egyszer lehet megtenni. Ha továbbra is le szeretnéd vágni a kutikulát, néhány percig tartsd a kezed egy tál meleg vízben. Így a bőr felpuhul, a kutikula pedig sokkal könnyebben távolítható el.
 

4. Vigyél fel kutikulaolajat
A legtöbben úgy gondolják, hogy kutikulaolajat csak manikűr készítésekor szabad alkalmazni, de ez nem így van. Használhatsz kutikulaolajat néhány naponta, de akár naponta is, hogy biztosítsd a kutikula hidratáltságát.
 

5. Használj hidratáló krémeket
A bőr többi részéhez hasonlóan a kutikulának is szüksége van hidratálásra. A kutikula rossz érzést kelt, ha száraz, ezért hidratáld rendszeresen. A kutikulaolaj használata mellett ne felejtsd el hidratálni a kezed, körmöd és kutikulád speciális krémekkel. Akár olyat is választhatsz, amelyik SPF-et tartalmaz. Néhány naponta egyszer masszírozhatod a kutikulát hidratáló olajjal, például jojoba- vagy kókuszolajjal. De a kutikula hidratálására kozmetikai vazelin vagy aloe vera is használható. Ha nem szeretnél napközben olajat vagy krémet használni, célszerű este, lefekvés előtt felkenni őket.
 

6. Találd meg a számodra ideális manikűrszalont
Ha szalonba mész manikűröztetni soha ne vágd le vagy kezeled előtte a kutikulát. A szalonban ugyanis nemcsak eltávolítani tudják, de a manikűr során különféle kezeléseket is tudnak alkalmazni, ha igényled.
 

Kövess a fent felsorolt tippeket, szerezd be a hozzá szükséges olajakat, eszközöket és észreveheted, hogy a kutikula sokkal kellemesebb megjelenést kölcsönöz.

Kategória: Géllakk

 

<< vissza géllakk blog főoldalára

 

Blog értesítő

Bezárás

{{ctrl.message}}