Miért nem köt meg a gél lakkom?

Miért nem köt meg a gél lakkom? – kérdéssel te is találkoztál már korábban? Vagy tapasztaltál már hasonlót amikor gél lakkos körömdíszítésed készítetted, hogy nem sikerült teljesen a kötési folyamat? Most mindenre megtalálod a választ és tippeket is adunk arra, hogy miért nem kötött meg a gél lakkod korábban.
Arra a kérdésre, hogy miért nem köt meg a gél lakkom, a válasz picit összetettebb és bonyolultabb, mint egy egyszerű kérdés-válasz esetében. Ám most sorra vesszük, mi minden játszhat közre abban, hogy gél lakkos körömdíszítésed elkészítése során miért nem sikerült úgy minden, mint ahogy le volt írva vagy ahogy vártad volna.

Miért nem köt meg a gél lakkom?

Miért nem köt meg a gél lakkom? - Leggyakoribb 8 hiba

Az alábbi alapvető hibák miatt könnyedén meghiúsulhat a tartós és csillogó körömdíszítés és a kötési folyamat is jelentős mértékben befolyásolhatóvá válik. Ha teheted, kerüld el ezeket az eseteket és tegyél meg mindent annak érdekében, hogy nálad ez biztosan ne következhessen be!

8. A gél lakk egy speciális UV fényre szilárduló, megkötő alapanyag. Nem körömlakk, hogy a levegőre vagy az otthoni asztali lámpa fényére „megszáradjon”. Gél lakkozásnál mindig használj UV lámpát vagy az újabb technológiájú UV LED lámpát!

7. Mindig tartsd be az UV lámpád teljesítményéhez mért kötési időt. A hagyományos, UV csöves UV lámpáknál a kötési idő 3-8 perc szokott lenni teljesítménytől függően. Az UV LED lámpáknál ez jelentősen rövidebb hiszen ott rétegenként akár 30-60 másodperc is elegendő.

6. Tájékozódj a gél lakk használatáról. Amennyiben a Moonbasanails.hu webáruházból vásárolsz, biztos lehetsz benne, hogy nem maradsz egyedül legújabb termékeddel. Színes fotókkal gazdagon illusztrált használati útmutatót kapsz megrendelésed mellé, amit pontosan követve a hibák elkerülhetők.

5. Túl vastag anyaghasználat. Nem túl gyakori hiba, de előforduló jelenség, hogy a kelleténél több gél lakk kerül felhasználásra egyetlen körömlemezen. Ilyenkor a vastag réteg köttetési ideje is jelentősen növekszik, hiszen az alsóbb rétegekbe is el kell jusson az UV fény. Azonban ilyen esetekben a kötési idő akár a duplájára is növekedhet és kockáztatod, hogy a körömdíszítésed nem lesz tartós és szép.

4. Soha ne keverd a különböző márkák alapanyagait! Gyakori hiba, hogy innen-onnan vásárolt termékek egymással nem kompatibilisek ezért a végeredmény sem lesz garantálhatóan szép és tartós. Mindig egy márka alapanyagait használd, hiszen csak így garantálható a szép és tartós körömdíszítés elsőre akár.

3. A hagyományos, három lépéses gél lakkok felszíne köttetés után is kicsit ragacsosak. Ez nem jelenti a termék hibáját, hiszen ebben esetben is még szükség van egy fedő réteg alkalmazására, ami rendszerint egy Fényzselé kell hogy legyen.
Miért nem köt meg a gél lakkom?

2. Régi vagy rossz UV lámpa használata. Több éves vagy tartósan intenzíven használt UV lámpa esetében már könnyen előfordulhat, hogy az UV csövek nem képesek arra a teljesítményre, mint új korukban. Ilyenkor érdemes a csöveket újabbra cserélni. UV LED lámpa esetében pedig egy új lámpa beszerzése javasolt.

1. Mindig megbízható helyről vagy forrástól vásárolj! Nagyon sok gagyi és bóvli kering az interneten, ami az hirdeti, hogy a termékei ugyanolyan jó minőségűek és ugyanúgy használhatók, mint bármely márka terméke csak éppen jelentősen alacsonyabb áron. Mindig légy körültekintő és tájékozódj, mielőtt belevágsz egy ilyen vásárlásba, mert lehet, hogy előbb fogsz csalódni, mint azt gondolnád.

 

Ezeket a fenti hibákat szem előtt tartva és a tanácsokat betartva te már biztosan nem fogsz abba a hibába esni, hogy miért nem köt meg a gél lakkod.

Kategória: Műköröm cikkek

 

<< vissza géllakk blog főoldalára

 

Blog értesítő

Bezárás

{{ctrl.message}}