Nyári pedikűr tippek

A forróságban szem elé kerültek a lábaink, amelyek méltatlanul rejtve maradtak a hosszú és hideg tél, valamint a szeszélyes tavasz során. Nincs is jobb érzés annál, mint amikor egy kényelmes papucsban vagy szandálban elfelejtkezhetünk a szűk cipő okozta szorításról, a lábujjaink között játszik a szél. Sajnos azonban ez az időszak csak azok számára stresszmentes, akik szépnek érzik a lábfejüket és folyamatosan gondot fordítanak annak ápolására.
A zárt cipők, különösen a kényelmetlen fazonú, szűk, esetleg magas sarkú példányok nem kedveznek se a láb egészségének, se a szépségének. A bőrkeményedések, körömbenövések, sőt szélsőséges esetben gomba, tyúkszem nem csak fájdalmasak, de a legtöbb esetben csúnyák is, nem szívesen tesszük őket közszemlére.

A láb egészségének és szépségének megőrzésére természetesen nem csak a nyári időszakban kell ügyelni Kizárólag folyamatos ápolás mellett őrizhetjük meg hosszú távon a szépségét és azt is tudnunk kell, hogy az ilyen jellegű esztétikai hibák nem javíthatóak ki egy-két nap alatt.

Hogyan készüljünk a nyárra már a téli időszakban is?

A kényelmes, megfelelő alapanyaggal, kialakítással rendelkező cipők beszerzése rendkívül fontos dolog, és nem csak idősebb korban, amikor már a fájdalmak mutatják meg, hogy valami nincs rendben. A bőrkeményedések kialakulása, az esetleges berepedezés már az első jelei annak, hogy a cipő, amit hordunk nem megfelelő a lábunk számára. Természetesen gyakran nincs választás, hiszen kosztümhöz nem vehetünk fel sportcipőt, de ebben az esetben is fordítsunk gondot arra, hogy a lehetőségeken belül a legegészségesebb megoldást válasszuk.



Ne hordjuk napokon át ugyanazt a cipőt, ez több okból sem célra vezető. Az egyoldalú terhelés hosszabb távon még jobban megbosszulja magát, míg ha napról napra tudjuk változtatni a cipő okozta kihívásokat, a lábunk képes lesz a terhelt pontokon regenerálódni. Minden esetben hagyjuk a cipőt teljesen megszáradni és kiszellőzni mielőtt újra felvennénk, hiszen a párás meleg a kórokozók (pl. lábgomba) melegágya lehet, de teret nyújt a lábszagot okozó mikroflórának is.

Minden héten legalább egyszer vegyünk lábfürdőt. A tengeri sós és/vagy gyógynövényes lábáztatás nagyon kellemes élmény, üdítő testnek és léleknek is, elősegíti a talpban található izzadságmirigyek tisztulását, szabályozza a működésüket is. A kiáztatás után kíméletesen távolítsuk el a bőrkeményedéseket és ügyeljünk arra is, hogy a lábunk körme ne nőhessen meg túlzottan, hiszen zárt cipőben ez könnyen sérülésekhez vezethet.

Nyári lábápolás

A nyári időszakban sokan kedvelik a teljesen nyitott cipőket, papucsokat. Ezek legnagyobb előnye, hogy a láb szellőzik, így kisebb az esélye a „bepállásnak”, azaz annak a jelenségnek, hogy a nedves közegben felpuhul a bőr, miközben erőteljes kellemetlen szag keletkezik a cipőben és sajnos gyakran azon kívül is. A nyitott cipőkben azonban a láb jobban ki van téve a környezeti ártalmaknak, így jobban koszolódik, porosodik, víz érheti, rácsoroghatnak vagy fröccsenhetnek dolgok, sőt ha valamibe belelépünk, akkor sem védenek a vékonyka pántok.

Ezek miatt érdemes minden alkalommal lábat mosni ha betérünk az utcáról (még munkahelyre is érdemes rendszeresíteni az ehhez szükséges eszközöket). Jó, ha készenlétben áll a körömkefe is, amely a szennyeződések eltávolításán túl vérkeringés felpezsdítésére is alkalmas.



Sajnos a nyári időszakban, akármennyire is megoldott a szellőzés, a láb megdagadhat, beödémásodhat a nagy melegtől. Ezt figyelembe kell venni a lábbeli kiválasztása illetve megvásárlása során (méretben és fazonban is). Megelőzés céljából pedig ügyeljünk arra, hogy sokat igyunk és időnként polcoljuk fel a lábunkat.

Este, lefekvés előtt használjunk a lábainkon hidratáló krémeket, amelyekkel megakadályozzuk a lábfej bőrének kiszáradását, a berepedéseket. Ez nagyon fontos, hiszen ha sérült hámfelület van kitéve a nyitott cipővel járó koszterhelésnek, az akár komoly sérülések kialakulásához is vezethet.

Akár nyitott, akár félig zárt vagy teljesen zárt cipőt hordunk nyáron, nem tudjuk elkerülni a láb izzadását, hiszen testünk egyik legfőbb hőszabályozó eszköze ez. Éppen ezért nem érdemes olyan lábdezodorokat vagy -krémeket alkalmazni, amelyek elfojtják az izzadást, mert ez akár egészségügyi problémákhoz is vezethet. Forduljunk bizalommal a szódabikarbónához, amely lábfürdőként, cipőbe szórva, lábhintőporként használva gondoskodik a fertőzések megelőzéséről, a lábszag elűzéséről és kellemes, hűs érzetet biztosít.

Kategória: Műköröm cikkek

 

<< vissza géllakk blog főoldalára

 

Blog értesítő

Bezárás

{{ctrl.message}}