Szeretnél hógömböt a körmödre?

Nem, nem a buborékmanikűr tiszta fehér verziójára gondolunk! Emlékszel, a buborékmanikűr azt volt, amikor kis gombócokat ültettek a körömre vagy olyan sok réteget vittek fel a zselélakkból, hogy domború lett az eredmény. Tény, hogy a hógömb-manikűr is bőven 3D-s, hiszen még a legvisszafogottabb változat is legalábbis kipúposodik, de a merészebbek tényleg teljes gömböket ültetnek a körmeikre.
Mivel ezen a blogon sokat foglalkozunk a különféle körömminta-trendekkel és a minták házi elkészítésének módjaival, nem hagyhatjuk ki a tavalyi legutolsó, nagy port felvert trend bemutatását sem. Ha már nélkülöznünk kell az igazi téli időjárást, vele a hóesést és a csillogó fehér tájakat, próbáljuk bepótolni az elmaradt hangulatot azzal, hogy hógömböket kérünk/építünk a körmeinkre.

Hogy is néz ki ez valójában? Mindannyian ismerjük, ha más nem, gyermekkorunkból azokat a kisebb-nagyobb gömböket és más formájú üveg díszeket, amelyek belsejében víz vagy valamilyen folyadék van, és ha felrázzuk, a leülepedő fehér vagy csillogó szemcsék azt a látványt keltik, mintha a gömbben esne a hó.



Ezeknek a múlt század eleje óta kereskedelmi forgalomban levő dekorációknak a mintájára – amint a technológiai fejlődés megengedte – számos használati tárgyunkon megjelentek a folyadékkal telt átlátszó műanyag kapszulák, amelyekben valamilyen víz alatti élőlény úszkált, vagy különféle csillámló, irizáló dekorációs uszadékok lebegtek.

Most, amikor a zselés műköröm építésének fejlettsége és az alapanyagok masszívsága megengedi, eljött az ideje annak, hogy ezek a – kinek giccses, kinek nosztalgikus, kinek gyönyörű – látványelemek a körmünkön is megjelenjenek. A hólyagkörömnek is nevezett látványos manikűr műkörömzseléből is elkészíthető, de a leleményes gyártók révén a kis mozgó dekorációkat műkörmös webshopokból is megrendelheted. Ez utóbbiak valószínűleg műanyagból, vagy nagyon ütésálló üvegből készülnek.

A körömre ültetett hógömb természetesen nem kap helyet mind a tíz ujjunkon, a legtöbb esetben az egyetlen ékszerujjra tesszük ezzel fel a koronát. A hógömb környezete is szépen díszíthető arany vagy más fém színű lánccal, gömbsorral.

Hogyan készül a hógömb-manikűr?

A hógömb-manikűr elkészítésének lényege, hogy kreálunk egy masszív, lehetőleg akadálytalanul átlátszó gömböt, amelyet megtöltünk valamilyen folyadékkal, úszni képes és dekoratív mütyükkel, majd ráillesztjük a műkörmökre.
Az elkészítéshez találhatunk részletes videót a legnagyobb videómegosztón, alább ennek alapján írjuk le a főbb lépéseket.



A gömb elkészítése

Keressünk egy méretben megfelelő gömbölyű végű valamit, amit majd belemárthatunk a műkörömzselébe. A videón pipetta gumis végét használja, ami azért jó ötlet, mert amikor arra kerül a sor, hogy az elkészült gömböt lehúzzuk az eszközről, a gumi összenyomható, ami megkönnyíti az eltávolítást.

Tehát, mártsuk ez eszközt a zselébe, olyan mélységig, amilyen magasnak tervezzük a gömbünket. Forgassuk meg óvatosan a tengelye körül, majd lassan emeljük ki, fordítsuk vízszintesre és forgassuk tovább lassan a tengelye körül. Erre azért van szükség, hogy a zselé mindenhol bevonja az eszközt és egyenletesen eloszoljon rajta.

Lámpázzuk a zselét a szükséges ideig (ott is forgassuk), majd amikor megszilárdult, töröljük át alkoholos vattával és húzzuk le az eszközről. Végül belül is töröljük át alaposan alkoholos vattával.

Felhelyezés

Csiszoljuk egyenesre a gömb széleit, majd marjunk bele egy helyen lyukat. Ez arra szolgál majd, hogy a ráillesztés után meg tudjuk tölteni a folyadékkal. A körömre, ha szeretnénk valamilyen színes alapot a gömbnek, akkor készítsük el. Kenjük be vékonyan gömb szélét körömzselével, illesszük a körömre, majd kívülről, az illeszkedésnél dolgozzuk körbe szintén zselével, vékony ecsettel. Végül köttessük ezt is meg.

Dekorálás

A gömb szélébe mart lyukon át, csipesz segítségével dugdossuk be a glitterket, flittereket, egyéb úszó apróságokat a gömb belsejébe. Végül tapasszuk be a lyukat körömzselével és köttessük meg. Fogjunk egy fecskendőt injekciós tűvel, az illesztés mentén valahol szúrjuk bele a gömbbe és fecskendezzük be a kitöltő folyadékot.



A folyadék lehet víz is, de az olaj kissé lassabban folyó, sűrűbb anyag, így lassabban mozdulnak benne a kisebb szemcsék. Ne feledjük, az olajhoz vastagabb tű kell!

Végül tapasszuk be a lyukat, fixáljuk, majd az egész gömböt és a környékét még egyszer kenjük át fényes top coat-tal, majd fixáljuk.

Kategória: Műköröm cikkek

 

<< vissza géllakk blog főoldalára

 

Blog értesítő

Bezárás

{{ctrl.message}}